توصیه اوحدی به سهامداران بانک دی در ۲۴ مرداد ۹۹: سهامداری کنید! + فیلم | صداباز | SedaBaz.ir

یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر | 2022-10-02
تبلیغات
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
تبلیغات
کد خبر: 7971 |
تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۰ | ارسال توسط :
ارسال به دوستان

بانک دی حدود هشت ماهی است که بنا به دلیل عدم ارائه صورت های مالی خود متوقف می باشد و سهامداران این بانک همچنان منتظرند تا این سهم بازگشایی شود و معاملات خود را از سر بگیرند. نکته جالب اینجاست که بخشی از مشکلات این بانک به دوره قبل باز می گردد! زمانی که رئیس وقت بنیاد شهید سهامداران بانک دی را توصیه به سهامداری می کرد!

به گزارش نبض بورس، مدت ها است که بانک دی اسیر حاشیه هایی شده است و نماد این بانک حدود هشت ماهی است که در تعلیق به سر می برد.

به تازگی فرابورس با انتشار اطلاعیه ای شفاف سازی را درباره این سهم و دلیل تعلیق آن انجام داد. در این اطلاعیه آمده بود:

بانک دی برای سومین سال متوالی مشمول ماده ۱۴۱ گردید که موضوع به منظور تصمیم گیری جهت اعطا مهلت یا لغو پذیرش به هیئت پذیرش ارجاع شده و هیئت پذیرش اقدام به اعطای مهلت به ناشر جهت انجام برنامه‌های خود و خروج از شمول ماده ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت نمود.

صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ در تاریخ۲۰/ ۱۳۹۹/۰۷ منتشر گردید که بر اساس آن شرکت از شمول ماده مذکور خارج نگردیده بود. با توجه به اتمام مهلت‌های قابل اعطا به ناشر توسط هیئت پذیرش فرابورس ایران به موجب مفاد ماده ۴۲” دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران “، هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اختیار تصمیم گیری در خصوص اعطای فرصت بیشتر به ناشر جهت خروج از شمول ماده ۱۴۱ لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت را به هیئت پذیرش فرابورس ایران تفویض نمود و آن هیئت اقدام به اعطای فرصت به ناشر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ جهت ارایه صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده سال مالی منتهی به ۳۰ /۱۲ /۱۳۹۹ نمود.

با عنایت به عدم ارائه صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱، در این مقطع هیئت مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار، اقدام به اعطای فرصت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ با توجه به مهلت زمانی مقرر در رویه اجرایی مواد ۳۹ و ۴۰ مکرر دستورالعمل پذیرش (جهت ارائه صورت‌های مالی مذکور نمود؛ لذا پس از پایان مهلت اعطا شده و عدم ارائه صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ به دلیل عدم تایید از جانب بانک مرکزی با توجه به نحوه شناسایی سود ناشی از فروش سرمایه گذاری‌های غیر بانکی در بخش سود مشاع و درخواست بانک مذکور مبنی بر اعطای مهلت جهت ارائه، ضمن تعلیق نماد معاملاتی به دلیل عدم ارائه صورت‌های مالی فوق الذکر مطابق با بند ۴ ماده ۴۱ مکرر”دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران “، هیئت مدیره محترم سازمان بورس اقدام به تمدید فرصت اعطا شده به ناشر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ جهت ارائه صورت‌های مالی به منظور بررسی شمول ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت نمود.

تا تاریخ انتشار این اطاعیه، ناشر صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ را منتشر ننموده است.

در این راستا پیرو درخواست آن بانک، نامه ای با موضوع تمدید مهلت ارائه صورت‌های مالی مذکور به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال گردیده و اتخاذ تصمیم در این خصوص منوط به تصمیم هیئت مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار می‌باشد که به محض دریافت نتیجه، موضوع از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی می‌گردد.

همچنین خاطر نشان میسازد تا تاریخ انتشار این اطلاعیه، صورت‌های مالی حسابرسی شده میان دور‌های ۶ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ نیز ارائه نگردیده است. مهلت اعطا شده جهت ارائه صورت‌های مالی مذکور در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ به اتمام رسیده است؛ لذا نماد معاملاتی مذکور علاوه بر عدم ارائه صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ به دلیل عدم ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده میان دور‌های ۶ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ نیز مطابق با بند ۴ ماده ۴۱ مکرر”دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران “، تعلیق گردیده است. این موضوع به منظور تصمیم گیری در خصوص اعطای مهلت جهت ارائه صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده مطابق با ماده ۴۱ مکرر “دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران ” به هیئت محترم پذیرش ارجاع شده و تصمیمات متخذه از طریق سامانه کدال منتشر میگردد.

رئیس وقت بنیاد شهید در مرداد ۹۹ چه توصیه‌ای به سهامداران کرد؟

نکته ای که در اطلاعیه فرابورس به چشم می خورد این است که بخشی از مشکلات بانک دی از سال ۱۳۹۹ و با عدم ارائه صورت های مالی آغاز شده است!

سالی که در آن اوحدی رئیس وقت بنیاد شهید در ۲۴ مرداد ماه به سهامداران این بانک توصیه سهامداری کرد و وعده رخ دادن اتفاقات خوب و افزایش سرمایه جهت خروج از زیان انباشته سنگین را داد. این فیلم مربوط به مصاحبه ایشان در تاریخ مذکور است!

لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط صداباز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید